Лек кој можете да го направите сами

Докторите во шок: Дијабетисот исчезнал за 5 дена, од лек подготвен со природни состојки!

Симптоми  на дијабетис: Сува уста и жед, сеста потреба за мокрење, зголемена потреба за јадење, систематско слабеење...
 

Во дијабетисот е висока глукоза во крвта и е како отров, кој често манифестира висок крвен притисок и зголемено ниво на липиди во крвта.

Дијабетисот често го нарекуваат "тивок убица", а бидејќи тешко е на време да се препознаат симптомите, но о кога ќе ги препознаеме, често не ги сваќаме сериозно.

Ова се симптомите на кои мора да обрнете внимание:

- Сува уста и жед
- Честа потреба за мокрење
- Зголемена потреба за јадење
- Систематско слабеење (иако нормално јадете)
- Слабост и замор
- Зачестени инфекции ( гливична инфекција кај жените на генеталиите)
- Гребнатини по телото кои не зараснуваат брзо
- Замаглен вид

Во случај лекарот да ви потврди дијабетис, треба да се храните здраво, на време да се зема терапијата и бидете физички активни

Овој лек на многумина им помогнал во регулирање на шеќерот во крвта, а помага да го зајакнете имунитетот, видот, но и да го исчистете организмот.

За овој природен лек потребно е:

3 дланки спанаќ
2 моркови
1 зелено јаболко
2 гранчиња целер

Подготовка:

Измиете ги состојките, а од јаболкото извадете ги семките. Ставете ги во блендер, а добиената смеса пиете ја наутро на правен стомак.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари