За Близнаците ова не е вистински момент својата сила да ја насочуваат во работното поле.  Невработените Девици може да добијат добра понуда, дури и можност за заминување во странство. За Јарецот овој ден изобилува со шанси, а една личност ќе им помогне во одлуката дали нешто да прифатат или не.

ОВЕН

Имате среќа што сте стручни во она што го работите и тоа на другите изгледа лесно, а вие се трудите да ја оправдате добербата кое ви е укажано. Вашата тврдоглавост на крајот ќе излезе на виделина во конликт со саканата личност. Пад на имунитетот.

БИК

Невработените Бикови може да очекуваат информација за работа од личност која многу добро ја познаваат. Емотивно сте во голем проблем, затоа што во секое лице наоѓате маани, а своите не ги гледате. Идеални лица не постојат. Имате доволно енергија.

БЛИЗНАЦИ

Ова не е вистински момент својата сила да ја насочувате во работното поле, затоа што колегите не се подготвени за вашата работа и не ве поддржуваат. Ако сте во врска, вашата тврдоглавост на крај ќе излезе на виделина во конфликтот со саканата личност. Проблеми со стомакот.

РАК

Со колегите може да имате доста конфликти, кои би требало да ги избегнувате. Партнерот нема намера да ви попушта и треба да сфатите дека сте дошле до крај. Доколку двајцата не го решите проблемот, се ќе виде залуидно. Контролирајте ја штитната жлезда.

ЛАВ

Вредни сте, полни со идеи, но и натаму не е време за нови предизвици. Ви треба искрен разговор со партнерот, во спротивно на вашата врска и се заканува крај. Запрашајте се зошто двајцата сте толку упорни во нешто што не е толку важно. Имате доволно енергија.

ДЕВИЦА

Невработените Девици може да добијат добра понуда, дури и можност за заминување во странство, каде што може да профитираат. Сте се свртеле кон саканата личност. Конечно, сте сфатиле дека еден без друг не можете. Проблеми со синусите.

ВАГА

Сите планови се одвиваат како што сте замислиле, по ваше темпо и желба. Подготвени сте за сите предизвици. Во партнерските односи, важна ви е доминацијата, а би било најдобро да пробате да ги надминете несогласувањата. Замор ве мачи.

ШКОРПИЈА

Не е лесно да се вклопите во сосема нова средина, но со напорна работа и залагање ќе ги исполните своите цели. Во љубовта немојте да се опуштате и да занемарувате еден на друг, затоа што и двајцата сте наклонети да се свртите кон други партнери. Несоница.

СТРЕЛЕЦ

Сите можности кои ви носи работата, би требало да ги искористите. Не смеете да бидете неодлучни. Партнерските односи ќе се искомплицираат, затоа што меѓу вас има љубомора. Дали е оправдана или не, тоа вие знаете. Грчеви во мускулите.

ЈАРЕЦ

Овој ден изобилува со шанси, а една личност ќе ви помогне во одлуката дали нешто да прифатите или не. Ако не најдете компромис, може да дојде до „пукање“ на врската. Ги превземате сите чекори до тоа да не дојде. Одлично здравје.

ВОДОЛИЈА

Важните работи одработете ги што побрзо. Водете сметка некои ситуации и шанси да не ги пропуштите. Слободните Водолии се површни со контактите и сите врски ги доживуваат сексуално, па потоа емотивно. Проблеми со мигрената.

РИБИ

Финансиите се подобруваат, па ќе успеете да ги решите проблемите со долговите. Ќе размислувате интензивно, околу можноста за одење во странство. Слободните Риби ќе се вљубат во личност која не е од нивниот крај. Чувајте го здравјето.