ОВЕН

Работа: Доста стрес и тензија има во работното опкружување и не сте задоволни поради тоа.

Љубов: Покажете ги отворено кон саканата личност своите намери и таа ќе ви покаже дека е среќна.

Здравје: Чувајте ги забите.

БИК

Работа: Максимално сте посветени на работата и сакате да постигнете што подобри резултати како навистина би биле задоволни.

Љубов: Сте решиле да превземете иницијатива за почеток на врска со личноста со која флертувате од порано.

Здравје: Вкочанетост ве мачи.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Немојте да очекувате премногу околу вашите работни проблеми. Некои работи ќе мора сами да ги решите.

Љубов: Ви доаѓа средба со личност која и порано ви ги покажувала емоциите.

Здравје: Проблеми со бубрезите.

РАК

Работа: Ќе ви биде потребно многу трпение за да ги решите проблемите кои ги имате.

Љубов: Можно е да ви е тешко на саканата личност да и ја препуштите целата контрола, но тоа сега ви е потребно.

Здравје: Внесувајте помалку благо.

ЛАВ

Работа: Финансиската ситуација е променлива кај вас, но во иднина имате големи шанси за добри промени.

Љубов: Партнерот ви е верен и среќни сте кога сте заедно. Можно е да размислувате за брак.

Здравје: Проблеми со вртоглавица.

ДЕВИЦА

Работа: Покажете дека сте подготвени максимално да се посветите на својата работа за да ги остварите целите кои сте ги зацртале.

Љубов: Малку сте разочарани од тоа како сега излега односот меѓу вас и саканата личност.

Здравје: Добро се чувствувате.

ВАГА

Работа: Сте успеале да ги решите проблемите и се чувствувате растоварено. Ве очекува поволен ден.

Љубов: Имате потреба на саканата личност и покажете колку ви значи.

Здравје: Внимавајте на нозете.

ШКОРПИЈА

Работа: Потрудете се да се држите до секојдневните задачи за да успеете се да решите на време.

Љубов: Ви годи вниманието кое го добивате од спротивниот пол, но не сте и натаму подготвени за нова врска.

Здравје: Посетете лекар поради контрола.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ќе се потрудите да ја одржите постоечката ситуација на полето работа, затоа што тоа ви одговара.

Љубов: Ве очекува интересна средба со личноста која ќе покаже дека има добри и искрени намери кон вас.

Здравје: Внесувајте повеќе течности.

ЈАРЕЦ

Работа: Одлучни сте во својата намера да остварите работен успех и нема да застанете додека не ги остварите своите амбиции.

Љубов: Можно е со саканата личност да имате минлива криза во врската.

Здравје: Ќе ви годи масажа и опуштање.

ВОДОЛИЈА

Работа: Во себе носите цврсто уверување дека на полето работа ќе бидете успешни и дека следниот период ќе ви биде добар.

Љубов: Засега немате големи промени кога е во прашање полето љубов. Ни самите не сте подготвени за промени.

Здравје: Чувствителни сте денеска.

РИБИ

Работа: Можно е да не знаете која е одлука за вам најдобра и дека на полето љубов имате неизвесна ситуација.

Љубов: Може да очекувате дека денеска убаво ќе се сложувате со личноста која ја сакате.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.