Овен
Љубов:
Романтично сте расположени, така што нечии зборови или поглед во вас поттикнуваат лавина позитивна енергија и чувства.
Работа:
Добро постапувате во различни ситуации, сите планирани обврски можете да ги завршите во забрзана постапка.
Здравје:
Опуштете се и акумулирајте позитивна енергија.

Бик
Љубов:
Не можете да помирите различни интереси кога се среќавате со саканата личност. Додека вие делувате сомничаво, вашиот партнер реагира премногу воздржано.
Работа:
Договорот со една личност повеќе укажува на потенцијален неуспех отколку на нова можност за успешна соработка.
Здравје:
Ќе ви годи релаксација или престој во природа.

Близнаци
Љубов:
Размислете како треба да го шармирате или одоброволите вашиот љубовен партнер.
Работа:
Немојте да бидете арогантни пред соработниците, навреме побарајте нечија морална или материјална поддршка.
Здравје:
Ќе ви годи психофизичка релаксација и некоја спортска активност.

Рак
Љубов:
Влегувањето во „забранета зона“, но и нагонот за авантура може да ве разочара.
Работа:
Имате амбициозни планови и нескромни желби, но вашиот успех зависи од некој на страна.
Здравје:
Поттикнете го трпението и самоконтролата.

Лав
Љубов:
Изгледате носталгично и премногу размислувате за нечие отсуство. Жал ви е за некои пријатни или далечни спомени.
Работа:
Некои од соработниците тактизираат и разработуваат деловна стратегија, а се што треба да направите е да се справите со практичните аспекти и да преземете иницијатива.
Здравје:
Избегнувајте неумереност и бидете повнимателни во сообраќајот.

Девица
Љубов:
Отворено разговарајте со партнерот и инсистирајте на докажување на вистината. Не треба да ве залажуваат илузии.
Работа:
Во заеднички интерес е да се минимизира деловниот и финансискиот ризик. Правилно почитувајте го договорот.
Здравје:
Треба да се ослободите од непотребните грижи.

Вага
Љубов:
Тешко ви е да разберете нечии емотивни намери. Внимателно ја анализирате љубовната врска, но ви недостасуваат конкретни одговори.
Работа:
Имате добри идеи, но понекогаш е тешко да се процени конечниот исход во деловните преговори. Постапувајте во согласност со вашите морални принципи.
Здравје:
Избегнувајте ривалства и конфликтни ситуации.

Скорпија
Љубов:
Во средбата со саканата личност поставувате услови кои наидуваат на негативен тон. Сакате повеќе отколку што можете.
Работа:
Фокусирајте го вашето внимание на приоритетните прашања, а останатото препуштете им го на блиските соработници. Секогаш има искусни соработници кои нудат корисни решенија.
Здравје:
Изгледате вознемирено и загрижено, опуштете се.

Стрелец
Љубов:
Подобро е да се справите со сопствените дилеми отколку да се мешате во туѓите планови. Останете настрана, се знае кому каде му е местото.
Работа:
Поаѓате од погрешни информации, па доаѓате до погрешен заклучок. Деловниот неуспех е логичен редослед на настани.
Здравје:
Внимавајте на здрав и уреден живот.

Јарец
Љубов:
Покажете искрен интерес за идеите што ги има вашата сакана личност. Избегнувајте емотивни провокации или нова љубоморна сцена.
Работа:
Нема причина да се однесувате наметливо, но оставете ги другите да зборуваат за вашиот успех или во ваша корист.
Здравје:
Ќе ви годи излегување или некоја спортска активност.

Водолија
Љубов:
Ве очекува пријатно изненадување на средба со блиска личност. Обидете се да возвратите на сличен начин, бидете доволно имагинативни.
Работа:
Соочени со нови и напорни обврски, важно е да се влијае на нечие мислење за да се забрза заедничкото дејствување.
Здравје:
Ќе ви годи излегување или престојот во природа.

Риби
Љубов:
Ви недостига трпение, а на партнерот му недостасува храброст да се соочи со заедничките проблеми. Смирете ги меѓусебните страсти.
Работа:
Не ви се допаѓа нечија улога на деловните состаноци, но не треба да се оптоваеување со проценка на туѓите вредности.
Здравје:
Обрнете внимание на правилната исхрана.