Овен
Љубов:
Некој може силно да влијае на вашите мисли и чувства. Потрудете се да ги исполните очекувањата на партнерот.
Работа:
Понекогаш се’ изгледа релативно, потпрете се на нечии совети и заедничка проценка. Важно е правилно да ги дефинирате вашите цели.
Здравје:
Избегнувајте разни предизвици кои ве оптоваруваат психички.

Бик
Љубов:
Топлите емоции секогаш имаат лековито дејство, затоа внимавајте на вашата сакана личност. Планирајте ја омилената забава.
Работа:
Не вреди да се изложувате на голем ментален напор или да се спротивставувате на личност која ужива добра репутација и широко деловно влијание.
Здравје:
Насочете ги вашите мисли во позитивна насока.

Близнаци
Љубов:
Покажете и на вашата сакана личност дека добрата волја и вниманието значат повеќе од „скапи подароци“.
Работа:
Вашиот ентузијазам и личната гордост може да се толкуваат на различни начини, повнимателно изберете ги зборовите што ги користите во друштво на колегите.
Здравје:
Уживајте во работите кои позитивно влијаат на вашето расположение.

Рак
Љубов:
Некој близок има различни замерки за вашето однесување. Размислете за вашите грешки и не игнорирајте нечија „опомена“.
Работа:
Треба да ги контролирате лошите навики, нема причина да се истакнувате пред личност која има различни деловни стандарди.
Здравје:
Ќе ви годи активен одмор и повеќе часови здрав сон.

Лав
Љубов:
Важно е да се разбере нечија емоционална „слабост“ или недостаток на морална храброст.
Работа:
Ве очекуваат различни проблеми во комуникацијата или во односот со деловните партнери.
Здравје:
Избегнувајте конфликтни ситуации.

Девица
Љубов:
Користете некои скриени адути за да го шармирате партнерот. Сè е дозволено, ако го задоволи заедничкиот вкус.
Работа:
Помислата дека сте голем чекор пред другите изгледа стимулативно и возбудливо. Изгледате амбициозно.
Здравје:
Во одлична психофизичка форма сте.

Вага
Љубов:
Партнерот делува прилично возбудено, што исто така ви го нарушува расположението. Не можете да одговарите на заедничките интереси.
Работа:
Побарајте нечија поддршка или професионално мислење. Секоја форма на добра превенција може да биде од голема помош.
Здравје:
Избегнувајте разни непријатности и стресни ситуации.

Шкорпија
Љубов:
Бидете упорни пред партнерот, не ги потиснувајте вашите емотивни желби и потреби.
Работа:
Вашите зборови не се доволна гаранција да оставите позитивен впечаток кај личноста која одлучува за деловните интереси.
Здравје:
Нема причина да се оптоварувате со непотребни сомнежи.

Стрелец
Љубов:
Не можете да се опуштите, некој одеднаш ви задава дополнителни проблеми или нови емотивни дилеми. Изгледате несигурно.
Работа:
Обрнете внимание на новите информации или на туѓото предупредување. Важно е да дадете добар пример со вашето однесување.
Здравје:
Избегнувајте конфликтни односи и стресни ситуации.

Јарец
Љубов:
Партнерот не може да ви пренесе се што би сакале да слушнете или видите. За жал, останувате лишени од различни потреби.
Работа:
Не верувате во нечии ветувања, барате убедливи докази или гаранција за деловен договор. Бидете внимателни пред соработниците.
Здравје:
Ќе ви годат некои од техниките за психолошка релаксација.

Водолија
Љубов:
Важно е внимателно да ги избирате зборовите што ќе ги изговорите пред партнерот. Сè може да се пренесе на посуптилен начин.
Работа:
Изгледате оптимистично и очекувате позитивни одговори. Правилно проценете го редоследот на потезите и не дозволувајте некој да ве престигне.
Здравје:
Не ги преценувајте вашите лични можности, опуштете се.

Риби
Љубов:
Сè почесто почнувате да пропуштате нечие присуство или емотивно внимание. Нема причина да ги потиснувате вашите чувства и потреби.
Работа:
Јасно ви е дека многу работи изгледаат поинаку во споредба со она што јавно се кажува или презентира во друштвото на соработниците.
Здравје:
Избегнувајте депресивно расположение и деструктивно однесување.