Овен
Љубов:
Сè почесто почнува да ви недостасува нечие присуство или емотивно внимание. Нема причина да ги потиснувате вашите чувства и потреби.
Работа:
Јасно ви е дека многу работи изгледаат поинаку во споредба со она што јавно се кажува или презентира во општеството на соработниците.
Здравје:
Избегнувајте депресивно расположение и деструктивно однесување.

Бик
Љубов:
Искрените емоции секогаш имаат лековито дејство, внимавајте на саканата личност. Уживајте во вашата заедничка среќа.
Работа:
Понекогаш треба да се користат различни мерки на претпазливост. Доволно сте разумни за да ги заштитите вашите деловни интереси во критични ситуации.
Здравје:
Ќе ви годи релаксација, опуштете се.

Близнаци
Љубов:
Партнерот нема намера трпеливо да ја чека вашата одлука, туку презема изненадувачки чекор и иницијатива. Логично, се си има своја цена.
Работа:
Вашите примарни интереси се од практична природа. Можете лесно да ги постигнете вашите деловни цели.
Здравје:
Во исхраната треба да внесувате повеќе течности и витамини.

Рак
Љубов:
Важно е да реагирате во вистински момент пред вашата сакана личност. Доколку сте слободни, планирајте емотивен состанок или некоја атрактивна забава.
Работа:
Понекогаш работите изгледаат премногу комплицирани. Но, ако не се обидете, ќе зажалите. Вашата околина изгледа стимулативна и добронамерна.
Здравје:
Вие сте во одлична форма.

Лав
Љубов:
Планирајте романтична забава за двајца. Ве очекува „мистериозен код“ кој позитивно влијае на вашето расположение и мотивација.
Работа:
Конфликтот во решавањето на деловните интереси создава дополнителна тензија во односите со соработниците, бидете доволно внимателни и промислени.
Здравје:
Важно е правилно да ја канализирате вашата креативна енергија.

Девица
Љубов:
Она што ви изгледа интересно, вашиот партнер го набљудува со одредена доза на недоверба или одбивање.
Работа:
Во дилема сте дали некој си поигрува со вашата доверба или се работи за меѓусебно деловно недоразбирање.
Здравје:
Обидете се да постигнете психолошка рамнотежа.

Вага
Љубов:
Изгледате вознемирено, барате нечија прошка и избегнувајте емотивно ривалство. Контролирајте ги вашите импулси.
Работа:
Не можете да ги измамите колегите со приказна која ја импресионира вашата суета и да игнорирате нечија остроумност.
Здравје:
Ќе уживате во релаксација со вашето омилено хоби.

Скорпија
Љубов:
Посакувате емотивно зближување, но има компликации кои ве забавуваат. Важно е да имате добра идеја и силна волја.
Работа:
Треба да се договорите со колегите за почитување на различни деловни интереси, користите ги вашите дипломатски манири.
Здравје:
Поттикнете го вашиот ведар дух и добро расположение.

Стрелец
Љубов:
Нема причина да се крие дел од приказната од блиска личност. Соочувањето со вистината е психолошко олеснување.
Работа:
Се соочувате со различни проблеми. Повеќето соработници ги застапуваат критериумите или условите што најдобро ги знаат.
Здравје:
Ќе ви годи креативен одмор и повеќе часови здрав сон.

Јарец
Љубов:
Во средбата со саканата личност, осмислете забава што одговара на вашите заеднички потреби и вкусови. Посакувате емотивно зближување.
Работа:
Сè што е добро може да биде подобро, под услов да се потрудите и да надминете некои субјективни граници.
Здравје:
Важно е да се усогласат мислите и чувствата.

Водолија
Љубов:
Важно е да се одржува емоционална блискост со драга личност. Заштитете ги оние што ги сакате од непотребна возбуда.
Работа:
Големите амбиции или потребата за собирање материјални резултати не треба да ве наведат на погрешно однесување.
Здравје:
Применете една од техниките за психолошка релаксација, ќе ви годи.

Риби
Љубов:
Се грижите да изгледате убаво, духовито или шармантно пред вашата околина. Сепак, некој погрешно го окарактеризира вашето однесување.
Работа:
Не дозволувајте некој да ве критикува без вистинска причина. Високо ризичните ситуации препуштете им ги на другите.
Здравје:
Треба да постигнете внатрешна рамнотежа, опуштете се.