Овен
Љубов:
Ве привлекува комбинација од емотивна, страсна и интелектуална поврзаност, но на личноста во вашето друштво му недостасува дел од тоа.
Работа:
За околината делувате привлечно и шармантно, но тоа не е доволен услов или гаранција за успех.
Здравје:
Потпрете се на интуицијата.

Бик
Љубов:
Претерувате во своите импресии и со излив на емоции, не давајте „големи ветувања“. Добро проценете ги вашите опции.
Работа:
Прекинот во комуникацијата поттикнува меѓусебна недоверба, само деловен договор ја зголемува можноста за заеднички успех.
Здравје:
Важно е да се постигне психолошка рамнотежа, да се избегне лошо друштво или негативни влијанија.

Близнаци
Љубов:
Некој дополнително ве загрижува со своето чудно однесување. Се чувствувате „покајнички“ поради средбата со една личност.
Работа:
Избегнувајте нови конфликти, обидете се правилно да ја искористите практичната интелигенција и интуитивните способности.
Здравје:
Важно е да се постигне психолошка рамнотежа.

Рак
Љубов:
Мора да ја разберете саканата личност дури и кога греши. Нема потреба да се однесувате како „морален судија“.
Работа:
Потребен ви е доверлив партнер или личност која целосно го следи вашиот деловен чекор и креативните идеи.
Здравје:
Ќе ви годат различни активности, како добар начин за растеретување и психотерапија.

Лав
Љубов:
Изненадете ја саканата личност на необичен начин, доколку имате доволно фантазија, се’ може да се промени во позитивна насока.
Работа:
Некој ги оспорува вашите идеи или влијанието што го имате во деловните кругови. Со неколку добри потези можете да ги решите вашите проблеми.
Здравје:
Важно е да се задржи позитивното расположение.

Девица
Љубов:
Во љубовните очекувања одите чекор понапред од партнерот. Вашата нетрпеливост ја збунува вашата сакана личност.
Работа:
Доколку некој ве убеди на деловен предизвик или на заедничка авантура, размислете добро за можните последици.
Здравје:
Бидете повнимателни во сообраќајот и избегнувајте стресни ситуации.

Вага
Љубов:
Изгледате вознемирени, тешко ви е да го пронајдете своето „тивко засолниште“ и емоционален одмор. Ви недостига доверба во една блиска личност.
Работа:
Избегнувајте непотребни возбудувања или обврски кои психофизички ве исцрпуваат. Еден од соработниците може да го заврши вашиот дел од работата.
Здравје:
Слободното време посветете го на интересна тема, акумулирајте позитивна енергија.

Скорпија
Љубов:
Нема потреба да се однесувате мистериозно пред партнерот. Вие сте оптоварени со заблуди.
Работа:
Без разлика на добро осмислените тактики што ги спроведувате кон деловните партнери, сепак нема видливи резултати.
Здравје:
Ќе ви годи некоја спортска активност и релаксација.

Стрелец
Љубов:
Во средбата со саканото лице, важно е да почувствувате позитивна инспирација и правилно охрабрување. Сè е можно ако имате доволно стил.
Работа:
Нема причина за лажна скромност пред соработниците, поставете услови кои одговараат на вашите интереси и потреби.
Здравје:
Во одлична форма сте.

Јарец
Љубов:
На средбата со блиска личност понекогаш не се доволни ниту „големи зборови“, важни се делата. Треба да направите некој посебен гест.
Работа:
Делувате љубопитно и амбициозно, па проверувате различни информации кои влијаат на нивото на деловна соработка.
Здравје:
Опуштете се во добро друштво, ќе ви годи релаксација.

Водолија
Љубов:
Важно е да се биде во позитивна средина и со саканата личност. „Малите нежности“ носат големо задоволство во секој поглед.
Работа:
Имате добри идеи, но некој ве одбива. Не дозволувајте деловното недоразбирање значително да влијае на вашата концентрација или волја.
Здравје:
Поттикнете одлучност, самодоверба и силна волја.

Риби
Љубов:
Не успеавте пред саканата личност и барате нов изговор за своите постапки. Одговорот е во адаптацијата.
Работа:
Ако се грижите за подобрување на односите со деловните партнери, прифатете нечиј совет и променете ја вашата моментална стратегија.
Здравје:
Треба да ги подобрите концентрацијата и расположението.