Дневен хороскоп за 23.07.2021, петок.

Овен
Љубов:
Изгледате прилично вознемирено и потешко ги контролирате своите емотивни импулси. Честопати го губите трпението пред саканата личност.
Работа:
Нема причина некој да ве оптоварува со погрешни идеи или да го ограничува вашето деловно и социјално влијание.
Здравје:
Избегнувајте ситуации што ве исцрпуваат.

Бик
Љубов:
Колку и да се однесувате мистериозно пред саканата личност, не успевате да го скриете основното расположение.
Работа:
Не дозволувајте никој да ги активира вашите ниски страсти или желба за деловно ривалство. Бидете реални.
Здравје:
Смирете ја совеста во искрен разговор со блиска личност.

Близнаци
Љубов:
Треба да ја надоместите грешката што ја направивте. Направете сценарио што може да ја израдува вашата сакана личност.
Работа:
Тековните настани влијаат на вашата популарност. Вашиот начин на размислување и деловно работење е „полн погодок“.
Здравје:
Важно е да ги помирите мислите и чувствата.

Рак
Љубов:
Позицијата на Месечината влијае на вашата емоционална или ментална вознемиреност, потешко е да се разликуваат вашите субјективни желби во однос на реалната слика.
Работа:
Оптеретени сте со различни одговорности, но правите сè што е потребно за да се концентрирате на приоритетните цели.
Здравје:
Применете една од техниките на психолошка релаксација.

Лав
Љубов:
Вашите емотивни желби ги насочувате кон погрешна личност. Непотребно критикувате личност до која не стигнува вашиот глас.
Работа:
Нема потреба да привлекувате внимание кон себе, ако претходно не сте дале нечија помош или поддршка.
Здравје:
Премногу обврски лошо влијаат на вашата ментална рамнотежа.

Девица
Љубов:
Нема потреба да искушувате личност со која сте во љубовна или пријателска врска. Ублажете ги вашите критериуми.
Работа:
Упорно избегнувате средба со личност која има посебни барања и негативен став за резултатите од вашата деловна активност.
Здравје:
Поттикнете позитивен начин на размислување.

Вага
Љубов:
Се однесувате премногу пребирливо и со барања пред блиска личност, на крајот не го добивате заслуженото.
Работа:
Секој од соработниците сака да ја заземе најдобрата можна позиција што гарантира нов деловен успех или углед на социјалното скалило.
Здравје:
Избегнувајте претерување, забавете го брзото темпо.

Скорпија
Љубов:
Загрижени сте за настани кои вознемируваат блиска личност. Многу се трудите да исполните нечии очекувања.
Работа:
Ви се нуди добра можност да ги докажете своите професионални способности. Треба да ги проверите новите информации.
Здравје:
Ќе ви годи креативен одмор и релаксација.

Стрелец
Љубов:
Чувствувате емотивен подем, некој ве инспирира за добра забава. Бидете доволно имагинативни во друштво на некој близок.
Работа:
Доколку немате веродостојни информации, не давајте несериозни ветувања, туку побарајте нечие посредување.
Здравје:
Внесувајте повеќе витамини и течности во вашата исхрана.

Јарец
Љубов:
Ако ви е важно да привлечете нечие внимание, користете ги вашите главни адути во заведувањето.
Работа:
Не треба да убедувате никого во вашите добри намери или способности, почекајте го крајот што носи деловни резултати.
Здравје:
Обрнете внимание на весели содржини, опуштете се.

Водолија
Љубов:
Ако ве оптеретуваат нови емотивни сомнежи, разговарајте искрено со вашата сакана личност и инсистирајте на докажување на вистината.
Работа:
Недостатокот на разбирање во договор со соработниците ги продолжува понатамошните планови и заедничката акција. Прифатете компромис.
Здравје:
Ќе ви годи искрен разговор и доверба, опуштете се.

Риби
Љубов:
Подобро е да ја прифатите идејата на вашиот партнер, отколку да започнете расправија или да направите нова љубоморна сцена.
Работа:
Не се залажувајте дека нечии ветувања се доволна гаранција за деловен успех, повеќето работи можете да ги постигнете без влијание од страна.
Здравје:
Обрнете внимание на работите што влијаат позитивно на вашето расположение.