Овен
Љубов:
Изгледате вознемирено, мора да прифатите нечии правила за заеднички живот или „емоционално предупредување“.
Работа:
Се обидувате да го свртите вниманието на околината во насока на вашите интереси. Сепак, постојат отежнувачки околности кои ве забавуваат.
Здравје:
Нема причина да ги преувеличувате вашите можности.

Бик
Љубов:
Ако добиете „лош сигнал“, важно е да се тргнете настрана и да чекате подобра прилика. Избегнувајте емоционални предизвици.
Работа:
Упорно се обидувате да го наметнете своето влијание пред соработниците, но има ситуации кои го надминуваат вашето професионално искуство.
Здравје:
Важно е психолошки да се ослободите од непотребните грижи, опуштете се.

Близнаци
Љубов:
Кога се среќавате со саканата личност, бидете доволно волшебни или неодоливи. Наведете го вашиот партнер на „емотивен избор“.
Работа:
Ако имате добри идеи, нема причина да се сомневате во вашите способности.
Здравје:
Зрачите со позитивна енергија.

Рак
Љубов:
Во приватниот живот, одговорете на нечиј повик или порака. Планирајте романтична забава за двајца.
Работа:
Успехот може да се постигне ако сметате на вашето богато искуство или на некои скриени адути.
Здравје:
Имате доволно сила да надминете различни пречки.

Лав
Љубов:
Бидете доволно имагинативни, испланирајте возбудлива забава за двајца. Освојте ја личноста за која се грижите.
Работа:
Се’ што правите со позитивна тенденција остава добар впечаток кај соработниците и ја потврдува вашата улога во меѓусебниот договор.
Здравје:
Важно е да се применуваат проверени рецепти, како поттик за добро расположение.

Девица
Љубов:
Покажете дарежливост пред саканата личност. Избегнувајте ривалска врска или „љубовни боцки“ кои непотребно ве раздвојуваат.
Работа:
На средбата со соработниците делувате промислено и барате практични решенија за обостраните дилеми.
Здравје:
Важно е да почувствувате позитивна инспирација и креативна енергија.

Вага
Љубов:
Потребна ви е емотивна дискреција, бидете повнимателни и избегнувајте авантуристички идеи. Сè има своја цена и причинско-последична врска.
Работа:
Нема причина да очекувате нови отстапки од личност која не ги поддржува вашите деловни ставови и целите што ги застапувате.
Здравје:
Овоможете си некоја омилена забава, како рецепт за добро расположение.

Скорпија
Љубов:
Обрнете внимание на личноста која позитивно влијае на вашето расположение. Емотивната средба носи взаемно задоволство.
Работа:
Има ненадејни околности кои ве забавуваат. Не барајте го невозможното, туку прифатете го она што ќе го добиете.
Здравје:
Ќе уживате во прошетка или престој во природа.

Стрелец
Љубов:
Не можете да најдете изговор за нечија постапка, но се’ додека се чувствувате емотивно вознемирени, не можете да ја донесете вистинската одлука.
Работа:
Направивте погрешна деловна проценка. Трпеливо чекајте ја новата можност и избегнувајте да одговарате на двосмислени прашања.
Здравје:
Не треба да го губите духот, гледајте на работите со поголем оптимизам.

Јарец
Љубов:
Емоционалното задоволство произлегува од средбата со саканата личност. Имате добра идеја како да привлечете нечие внимание.
Работа:
Прифатете корисна идеја за деловна соработка и докажете ги своите способности. Нема потреба да се одложува заедничкото дејствување.
Здравје:
Ќе ви годи витаминска исхрана.

Водолија
Љубов:
Ве привлекуваат необични ситуации кои носат „скриен шарм“. Одржувајте умереност и дискреција во емотивните средби.
Работа:
Мудро препуштете го приоритетот на нечија иницијатива. Се’ си има добри и лоши страни, затоа навреме одлучете што преферирате во соработката.
Здравје:
Ќе ви годи диетална исхрана и релаксација.

Риби
Љубов:
Нема причина да изневерувате нечии очекувања, отворено разговарајте со блиска личност за сите чувствителни теми.
Работа:
Некој ве предупредува да ги почитувате утврдените правила во деловната соработка. Прифатете добар совет и завршете ја целата работа што сте ја започнале.
Здравје:
Слободното време поминете го во релаксација, поминувајте повеќе време на свеж воздух.