Овен
Љубов:
Додека блиска личност решава заеднички проблем, вие упорно повторувате „погрешни потези“ или погрешна приказна. Премногу сте вознемирени.
Работа:
Позицијата на Месечината влијае на вашата прекумерна сентименталност на деловните состаноци и големите амбиции.
Здравје:
Ќе уживате во некои од техниките на психолошка релаксација.

Бик
Љубов:
Состанокот со една личност изгледа досадно, затоа барате различни изговори во обид да избегнете нечие друштво.
Работа:
Треба да имате јасна претстава за вистинските вредности кои се забележуваат во деловните кругови.
Здравје:
Доколку чувствувате психолошка напнатост, вечерта посветете ја на омилената тема и релаксација.

Близнаци
Љубов:
Кога се среќавате со некој близок, осмислете забава која одговара на вашите заеднички потреби и вкусови. Сакате емотивна блискост.
Работа:
Ако се грижите за подобрување на односите со деловните партнери, прифатете нечиј совет и променете ја стратегијата.
Здравје:
Важно е да се усогласат мислите и чувствата.

Рак
Љубов:
Доколку ви е важно да привлечете нечие внимание, користете ги вашите главни адути во заведувањето.
Работа:
Не треба никого да убедувате во вашите добри намери или способности, чекајте го крајот кој носи деловни резултати.
Здравје:
Обрнете внимание на веселите содржини, опуштете се.

Лав
Љубов:
Нови љубовни дилеми или лошо чувство кое го имате на средба со блиска личност, влијае на вашето променливо расположение.
Работа:
Вашите идеи не значат многу, освен ако вашите соработници не се посветени на слични принципи во деловните и финансиските договори.
Здравје:
Нема потреба да се оптоварувате со „тешки мисли“.

Девица
Љубов:
Не сакате емоционална удобност, но нечие однесување ве потсетува на однапред режирана „претстава“ во која ви се доделува споредна улога.
Работа:
Нема потреба да учествувате во нова дискусија за деловни цели, постојат различни области на интерес и обврски меѓу соработниците.
Здравје:
Ќе уживате во психофизичка релаксација и активен одмор.

Вага
Љубов:
Во средбата со саканата личност, секое претерување има спротивен ефект. Не го нервирајте партнерот.
Работа:
Трпеливо чекајте да се смират негативните страсти и премолчете го вашето мислење. Важно е да се оцени соодветниот момент за акција.
Здравје:
Насочете ги мислите во позитивна насока, опуштете се.

Скорпија
Љубов:
Премногу чувствително реагирате на разни ситници, партнерот не забележува работи кои за вас имаат поинакво значење.
Работа:
Доколку некој ве предупреди да ги промените вашите барања во деловно-финансиската соработка, прифатете одреден компромис.
Здравје:
Важно е да се постигне психолошка рамнотежа.

Стрелец
Љубов:
Партнерот се обидува да ви помогне или да ве расположи. Заедничката средба може да се претвори во „подобар дел од реалноста“.
Работа:
Поаѓате од погрешни информации, па вашите предвидувања изгледаат неубедливо. Прифатете ја добронамерната критика.
Здравје:
Нема потреба да се оптоварувате со „тешки теми“.

Јарец
Љубов:
Нема причина да бидете строги кон партнерот. Покажете дека имате доволно разбирање и емотивен слух.
Работа:
Некој не обрнува внимание на вашиот деловен авторитет или на коментарите што ги давате. Треба да воспоставите подобар модел на успешна комуникација.
Здравје:
Избегнувајте деструктивно однесување и лоши навики.

Водолија
Љубов:
Ве очекува емотивно задоволство кое ќе ве исполни со позитивна енергија. Уживајте во вашето избрано друштво.
Работа:
Не ви се допаѓаат нечии идеи. Можете да смислите паметно решение и соодветно објаснување за вашите соработници.
Здравје:
Во добра психофизичка форма сте.

Риби
Љубов:
Планирајте излегување или емотивен состанок, ќе ви годи друштвото на блиска личност. Важно е да се чувствувате пожелно покрај некого.
Работа:
Секогаш постои полесен или потежок пат до успехот, внимателно анализирајте ги различните предизвици и можности кои постојат на деловната сцена.
Здравје:
Емоционалната афирмација позитивно влијае на вашето расположение и мотивација.