Австралијката Џина Стјуарт деновиве наполнила 51 година, а токму еден ден пред роденденот и се случило нешто на што веќе навикнала.

Имено, со 7-годишната ќерка Самер отишла на плаша и како и секој пат додега кога се соблекла настанал аос. Вели, дека веќе е навикната на тоа, како и на фактот дека ја нарекуваат најсекси баба.

Џина благодарение на својот изглед работи како модел и освен што е многу популарна и одлично заработува. Минатата година си купила куќа на брегот на Квинсленд. Вели дека и е мошне забавно кога ќе и пријдат мажите, па ќе останат подзинати кога ќе им каже дека нема само 7-годишна ќерка, туку дека е и баба.

 

– Рано станав мајка, а во последните неколку години посакав уште едно дете. Живеам здрав живот и давам се од себе сите околу мене да бидат среќни. Не ми паѓа на памет да се нервирам што имам 51 година. Годините не значат ништо. Важно е како се чувствувате во сопственото тело. А јас се чувствувам одлично, рекла Џина.

– Одамна сум навикната на големо внимание од мажите. Уште кога ќе им кажам дека сум баба тоа дополнително ги возбудува. Особено на плажа. Но мене приоритет ми се ќерките, вели оваа русокоса жена.