Мајка од САД му организирала роденденска забава на својот 6-годишен син во локален парк, но никој до поканетите не се појавил. Бидејќи органичувањата воведени заради корона вирусот се укинати, таа поканила 22 лица и забавата ја организирала на отворено за сите да бидат уште посигурни.

„Кутриот мој син“, рекла откако покажала како се подготвиле. Инаку, во видеото објавено на Тик Ток се гледа како нејзиниот син си игра сам.

– Вознемирена сум заради него. Заслужува подобро, неверојатен е, рекла мајкаа.

Видеото станало вирално, а многумина испратиле честитки и посакале да му испратат подароци.

@dawners86heart broken. #heartbroken #sosad #hurt #wow #lonely #poorguy #sadboy #birthday #happybirthday #omg #cry

♬ SAD – Instrumental – Nhím Stone

– Обично не покажувам емоции и не се нервирам, но кога луѓето не доаѓаат на детски забави тоа ме тера да плачам, напишал еден корисник.