Адриана Лима е една од најпосакуваните жени во светот,  а нејзиното тело никого не остава рамнодушен. Поранешната српска снашка предизвикала лавина реакции, покажувајќи ја новата долна облека, инаку дел од колекцијата на Ријана Savage x Fenty.

Лима е еден од најбараните модели во светот, а сега е и заштитно лице на модната кампања на Ријана. Со новата фотографија покажала зошто ја нарекуваат „кралица на долната облека“.

Откако ја објавила фотографијата на Инстаграм, убавата Бразилка напишала: „Кај дечко ми дојдов во ова. И да, беше диво.“