Не е тајна дека кралицата Елизабета Втора. тој сака да ужива во алкохолни пијалоци во текот на денот, од вино до џин. Ако се верува на списанието National Enquirer, се чини дека нејзиниот внук, 38-годишниот принц Вилијам, наследил љубов за релаксирачкиот ефект предизвикан од алкохолот.

Во последниве месеци, навиката на принцот, наводно, излегла од контрола, и ова сè повеќе ја загрижува неговата сопруга Кејт Мидлтон, која го моли да се „среди“. Сепак, тој не успева во тоа, па затоа има се повеќе борби меѓу нив. Иако Кејт и Вилијам се во брак повеќе од десет години и имаат три деца, седумгодишниот принц Georgeорџ, петгодишната принцеза Шарлот и двегодишниот принц Луис, во случај принцот да не го ограничи своето лошо навика, Кејт е подготвена да се закани со развод.во војводите од Кембриџ.

Princ William

Поради ова, тој престана да вежба фитнес и често се буди мрзоволен. ‘Принцот Вилијам пие за да се ослободи од стресот, но тоа го носи во конфликт со Кејт. По напорниот ден, тој обично пие неколку пива, а по вечерата обично пие неколку чаши вино. Но, поради тоа, тој престана да вежба фитнес и често се буди наутро сушен и со главоболка “, рекол изворот и додал дека Кејт, за разлика од нејзиниот сопруг, е многу подисциплинирана.

Изворот исто така рече дека Кејт се обидува да го убеди Вилијам да го намали алкохолот пред да биде претекнат од лоши здравствени последици. „Почна да влијае и на неговата работа. Тој неодамна се повлече од кралската должност што требаше да ја изврши, затоа што претходните ноќ ги имаше сретнато неговите пријатели и се опијанил, открива „инсајдерот“ кој верува дека навиките за пиење на Вилијам се „еднакви на оние на принцот Чарлс“.

Princ William

Портпарол на принцот Вилијам изјави дека обвинувањата се лажни, а порталот „Озборувач на полицајци“ истакнал колку е тесен бракот на Кејт и Вилијам и дека нема индикации дека нивната врска е во неволја поради неговиот проблем со алкохолот. На пример, Кејт неодамна беше побарана за време на повикот за зумирање да запише кој и е најголема поддршка за време на заклучувањето, а таа напиша: „Вилијам“.

Kate Middleton

Да потсетиме, на крајот на минатата година, магазинот објави неоснована приказна дека принцот Вилијам заболел од редок и тешко излекуван карцином, така што наводниот алкохолизам на Вилијам треба да се земе со резерва.