Хороскопските знаци и љубомората

Бикот вреска, овенот прави лом, ракот се тепа!

Некои хороскопски знаци тешко се носат со љубомората. Најлош е овенот кому љубомората може да му го помати здравиот разум. Девиците одат толку далеку што организираат мрежа од шпиони. Секој хороскопски знак различно реагира на љубомората, така некои почесто плачат, а некои ќе ви го загорчат животот.

Овен - Ќе ви ја крене куќата во воздух. Буквално!

Бик - Вреска од петни жили. И тоа не престанува ...

Близнаци - Се однесуваат како ништо да не се случува

Рак - Започнува тепачки, главно со бокс во глава

Лав - Јас сум предобар за таква ...

Девица - Организира мрежа на шпиони, за да добие што поквалитетни информации

Вага - Не може да се одлучи дали треба да се соочи со љубомората или не

Скорпија – Одмазда!

Стрелец - Бесен влегува во расправа со вас.

Јарец - Тажен е, но не се откажува - оди понатаму

Водолија - Се чува во себе.

Риби - Плачат над чаша пиво

Поврзани

Најнови вести

Коментари