Трансродовата жена Џесика, која претходно беше позната како „Човечкиот Кен“, потрошила повеќе од половина милион долари на својата трансформација во „Човечка Барбика“, а на списокот со интервенции сега додала уште еден зафат.

Џесика Алвес пред промената на полот се викаше Родриго Алвес, а сега била на уште една операција во Турција.

Била подложна на намалување на желудникот, пренесува „Дејли мејл“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Alves (@jessicaalvesuk)

На Алвес ѝ останале само 20 отсто од желудникот и повеќе не чувствува глад. За оваа операција се одлучила бидејќи се борела со вишокот килограми.

„Имав 102 килограми и диетите не функционираа“, рекла таа за „Дејли мејл“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Alves (@jessicaalvesuk)

„Хормоните кои ги зeмам поради транзицијата задржуваат многу вода во моето тело, па затоа сум постојано гладна“, објаснува.

За оваа операција вели дека не е најдоброто нешто што го направила во животот, иако имала повеќе од 100 досега.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Alves (@jessicaalvesuk)

На операции потрошила повеќе од половина милион долари, а во иднина планира уште една операција – да го коригира носот, па ќе оди и на операција на гласот.