Популарниот, но и контроверзен готвач Гордон Ремзи уште еднаш ја подели јавноста – но овојпат со бургер.

54-годишниот готвач го сподели рецептот за својот нов  бургер со своите следбеници, кои бројат повеќе од 12,2 милиони, а видеото го погледнаа над 2,2 милиони луѓе за само неколку дена.

Но, неговиот „Burger Tatin Burger“ ги подели мислењата на фановите. И додека некои пишуваа дека изгледа сочно, на другите им пречи неговата големина, односно големината на плескавицата.

„Обидете се да го гризете“, е еден од коментарите. „Ова е чудовиште“, е друга реакција на неговиот профил.

„Дали е ова вкусен начин да ја исчашите вилицата?,  се дел од коментарите

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gordon Ramsay (@gordongram)