Ретроградниот Плутон во Јарец почнува денес и ќе трае сè до 10 јуни и неговото влијание најмногу ќе го почувствуваат три хороскопски знаци. Особено мора да внимаваат оние кои се во врска.

Доколку сте сингл, во овој период не се препорачува да почнувате љубовна врска бидејќи нема да има среќен крај.

Плутон е во интеракција со Сатурн, па во овој период единствено решение е да преземете одговорност за вашите постапки и да ги прекинете сите токсични врски.

Овој период ќе биде најтежок за овие три знаци:

Близнаци

Мора да внимавате како се однесувате на работа бидејќи може да го изгубите работното место.

Рак

Претставниците на овој знак се еден вид магнет за несреќа. Избегнувајте расправии и конфликти со блиските луѓе.

Вага

Ретроградниот Плутон ќе биде најопасен за овој хороскопски знак. Вагите мора да научат да кажат „не“, во спротивно ќе имаат многу проблеми. Тргнете се од луѓето коишто ви предизвикуваат стрес.