Life

24 април 2018

Урнебесно ВИДЕО: Се забавуваа на излет, едниот се фрли во провалија

Ова се случува кога забавата ќе тргне во погрешен правец. На социјалните мрежи се појави видео кое привлече огромно внимание, најверојатно доаѓа од Турција. Неколку другари се забавуваа...

Не сте женети, ова е видео за вас Милан Тарот ќе ве насмее до солзи (ВИДЕО)

Не сте женети, ова е видео за вас Милан Тарот ќе ве насмее до солзи

Добро познатиот гатач и предвидувач на иднината од Србија Милан Тарот, и еден од...

Луди девојки ја оставија колата без возач, погледнете што се случи (ВИДЕО)

Луди девојки ја оставија колата без возач, погледнете што се случи.

На совцијалните мрежи се појави популарно видео на кое се гледаат две уфилмани девојки како излегуваат од колата а од неа ечи гласна музика...

Британски експерт предвидел кога роботите ќе го преземат светот

Се поголеми се очекувањата дека вештачката интелигенција ќе стане незаменлива на низа работни места на кои луѓето ќе бидат заменети со роботи.

Тоа...

Погоди риба со копје, а потоа доживеа нешто кое ќе го памети цел живот (ВИДЕО)

Човекот е на врвот на синџирот на исхрана на земјата, а тоа е така заради супер-интелегентниот мозок. Но една голема риба му даде на знаење на еден нуркач дека нема шегување со нив.

По фаќањето на рибата со...

Има 12 години, се скарал со мајка му, ја украл кредитната картичка и отишол на Бали (ВИДЕО)

Дванаесетгодишно дете од Сиднеј ја украло кредитната картичка на своите родители, ја измамил својата баба за да му го даде пасошот и одлетал за Бали, после семејната расправија.Сакал да замине на Бали, но мајка му...

Баба Ванѓа оставила список со народни лекови и совети - еве ги

Народната медицина нуди многу решенија за болестите, болките и тегобите. Овие рецепти се верува дека ги оставила токму Баба Ванѓа.

Според пророчицата најефикасен лек за болки е она што се крие во земјата....

23 април 2018

(Видео) Изолирана заедница со 400 жители и само едно правило

Серенби е еко-комуна скриена меѓу 400 хектари шумска површина јужно од Атланта во САД. Заедницата била создадена пред петнаесет години, според дизајнот на архитектот Филип Таба и идеите на брачниот пар Најџрин кој...

Љубители на екстремен туризам влегле во забранетата зона на Чернобил

Украинската погранична служба и полиција уапсиле група млади луѓе кои, како љубители на екстремен туризам, влегле во забранетата зона на Чернобил, односно областа која е најмногу погодена од најлошата нуклеарна...

(ВИДЕО) За време на лет испаднал еден од внатрешните прозорци во авион на „Ер Индија“

Бизарна несреќа се случила во авион на компанијата „Ер Индија", пренесоа светските медиуми.

Според информациите, непосредно по полетувањето од Њу Делхи, авионот влегол во турбуленции, при што испаднал...

Жена добила казна од 500 долари бидејќи сакала да внесе јаболко во авион

Жена патник на лет од Париз до Денвер добила парична казна од 500 долари поради јаболко што го имала со себе. За да биде целата ситуација уште побизарна, таа јаболко го добила во авион, како ужина за време на летот...

ПРОНАШОЛ ТОРБА СО 50.000 ЕВРA: Веднаш ја вратил на сопственикот, а неговата реакција ќе ве разочара (ВИДЕО)

Југослав кој работи како ноќен чувар во едно кафуле во Баново брдо, таа ноќ како и сите рпетходни, кога пристигнал на работното место, проверил дали е се во ред со локалот.Додека...

Додека чекаше на аеродром, полицијата објави дека ја бара поради убиство (ВИДЕО)

Дали е ова најлошата ситација во која би можел да се најде некој патник ?

Кога патниците ги здогледаа своите лица на мониторите беа шокирани и не знаеа како да реагираат. На нивните лица се гледаше збунетост...

СРАМОТА: Еве како службеничка во пошта разговара со клиентите…(ВИДЕО)

Речиси сите сме сретнале некоја службеничка која се однесува непристојно, ја мрзи да ја врши работата и згора на се им вика на клиентите.

Жената на видеото подолу е чист пример за тоа како не треба да се...

СРАМОТА: Еве како службеничка во пошта разговара со клиентите…(ВИДЕО)

Речиси сите сме сретнале некоја службеничка која се однесува непристојно, ја мрзи да ја врши работата и згора на се им вика на клиентите.

Жената на видеото подолу е чист пример за тоа како не треба да се...