Life

23 јануари 2019

Трамп не се однесува кавалерски, ја игнорира Меланија и ги заборава нејзините родендени

Американскиот претседател Доналд Трамп (72) и првата дама на Соединетите Американски Држави Меланија Трамп (48) ја прославуваат 14-годишнината од бракот. Двојката се запознала во 1998 година на Њујоршката модна...

(Фото) Замрзнаа Нијагарини Водопади

Поради ниските температури во Северна Америка, замрзнаа Нијагарините Водопади.

(Фото ЕПА)

...

Челси Клинтон чека трето дете

Челси Клинтон, ќерката на поранешниот американски претседател Бил Клинтон и на некогашната државна секретарка на САД, Хилари Клинтон го очекува третото дете со сопругот Марк Мезвински.

Челси на Твитер напиша...

Лиз Харли позира во проѕирна кошула без градник

Елизабет Харли позира во проѕирна црвена кошула и покажа малку повеќе – или малку помалку според нејзините 1,1 милион обожаватели на „Инстаграм“.

За фотографијата актерката и модел доби повеќе од 50.000 лајка...

22 јануари 2019

Загина Џиџи Ву: Најпознатата тајванска ,,бикини” туристка падна во клисура

Џиџи Ву, најпознатата тајванска интернет ѕвезда позната по пешачење по планините, е пронајдена мртва откако паднала во клисура длабока 30 метри, објавија државните медиуми на островот.

36-годишната Ву,...

Европската вселенска агенција ќе копа на Месечината во потрага по вода и кислород

Европската вселенска агенција планира да започне да копа на Месечината во потрага по вода и кислород до 2025 година. Агенцијата соопшти дека постигнале договор до Европската вселенска компанија „Ариане Груп“ за...

Мартина „ја промени расата”, сега тврди дека ќе раѓа црни бебиња

Германката Мартина Биг (30) е поранешна стјуардеса која стана популарна поради бројните пластични операции. Откако повеќе пати ги зголеми градите и потроши 67 000 евра на операции, таа тврди дека нејзините гради...

Мразот на Гренланд се топи четири пати побрзо отколку пред 15 години

Мразот на Гренланд се топи многу побрзо отколку што претходно се мислеше, а веќе е можно да е дојдено и до точка на пресврт, сугерира ново научно истражување.

Според оваа студија, објавена во американското...

Еротски цртеж на починатиот рапер Тупак продаден на аукција за 18 500 евра

Легендарниот рапер Тупак Шакур е запаметен по бројните хитови што ги остави во својата богата музичка кариера. Освен што се занимавал со музика, тој исто така и цртал. Еден негов цртеж, со еротска содржина, кој го...

Доналд Трамп номиниран за „Златна малинка“

Неуспешниот мафијашки филм на Џон Траволта „Готи” и претседателот Доналд Трамп (72) се номинирани за „Златна малинка“, награда што се доделува за најлошите филмски остварувања во 2018 година која организаторите ја...

Исус од крстот проговорил седум пати- ова се значајните зборови

Христовите последни зборови за нас Христијаните се од огромно значење. Тие ни ја откриваат Неговата голема љубов и големината на Неговата жртва.

Исус...

(Видео) Цел компјутер интегриран во еден глушец

Во годините наназад човештвото беше сведок на голем број технолошки иновации, а се одеше во насока на создавање иновативни технологии кои можат да се вклопат во различни уреди.

Денешните паметни телефони се...

Родителите го напуштија бидејќи бил премногу грд, а денес е успешен човек

Родителите на Јоно Ланкастер се откажаа од него веднаш по раѓањето, тие сметаа дека е „премногу грд” за да биде дел од нивниот живот.

Јоно денес е во триесеттите години и страда од Тричер-Колинсов синдром –...

21 јануари 2019

Студентка доби рак поради грицкање на ноктите и – палецот ѝ беше ампутиран

Дваесетгодишна Британка почнала да ги грицка ноктите бидејќи била жртва на мобинг во училиште. Таа никогаш не можела да престане со таа грда навика. Конечно, станало толку страшно што таа целосно го одгризла ноктот...

Девојче роди негово дете, а тој тврди дека самата се оплодила со негова сперма

Маж од државата Њујорк во Соединетите Американски Држави е обвинет за силување  девојче (11) кое остана бремено, а тој тврди дека таа самата себеси се оплодила со неговата сперма, објави „Мирор“.

Роберт...