Атрактивни концерти

Музичари од Русија и Азербејџан во Охрид

Утревечер во црквата Св. Софија во Охрид ќе бидат одржани два атрактивни концерти на класична музика со музичари од Русија и

Во 20:30 часот ќе настапат познатиот виолончелист Александер Рам и пијанистката Ана Одинцова, кои пред присутните ќе се претстават со делата на Франк Касадо и Бритен.

Претходно (17 часот), исто така, во црквата Св. Софија во рамките на завршниот концерт од меѓународниот семинар по пијано и виолина, виола и камерна музика, ќе настапат и виолинистот Емилио Перцан од Македонија и пијанистката Гулијева Тамила, од Азербејџан.

Поврзани

Најнови вести

Коментари