Брзо се подготвува, освежува и ве одржува сити.

Потребни состојки:

  • 250 г варена тестенина
  • 2 варени јајца
  • 1 варен морков
  • 1 зелена пиперка
  • малку маслинки
  • 1 кромид
  • 200 г кисела павлака
  • 100 г фета сирење исечкано на коцки
  • 100 г мајонез
  • 1 лажичка сенф

Начин на приготвување: Сите наведени состојки додадете ги во сварените тестенини. Убаво измешајте, додека се не се изедначи добро. Изладете и послужете како самостоен оброк.