Ова е идеалното смути за почеток на работниот ден. Ќе добиете здрава доза на омега-3 масни киселини и есенцијални витамини и минерали за да бидете здрави и силни додека губите тежина.

Потребни состојки:

– 1 лажица лен протеин
– 1 шолја свеж спанаќ
– ½ авокадо
– 1 чаша бадемово млеко или млеко од соја

Начин на приготвување: Измешајте ги сите состојки заедно во блендер и… Уживајте.

Добар апетит!