Брзо и лесно направете здрав десерт од две состојки.

Потребни состојки:

  • 200 г урми
  • 100 г орев

Начин на приготвување: Исчистете ги урмите од семките, ставете ги со оревите во блендер и добро изблендирајте. Добиената смеса обликувајте ја во бомбици, оставете ги во фрижидер кратко, па ставете ги во хартиени корпички и послужете.

На здравје!