За ова барем нема дилеми, зеленото наутро е хит

 

Што да пиете во раните утрински часови, ако сакате да бидете тенки и да се допаднете пред се на самите себе, а потоа и на останатите?

Нутриционистите се согласуваат со одговорот, а вие веќе може да го подготвите овој пијалок веќе утре и самите ќе се уверите зошто е добро со него да го почнете утрото, а патем дополнително да си помогнете за  вашето здравје и линијата. Може ли да биде нешто подобро од тоа?

Тоа е коктел од овошје и зеленчук за кој е важно само тие да бидат во зелена боја.

Мешајте го омиленото овошје во блендер, вклучувајќи тука и зрно грашок и зелен зеленчук како што се спанаќот, кељот, салатата, копар, магдонос итн.

Таквиот коктел не само што ќе му обезбеди на вашето тело корисни и хранливи материи, туку исто така ќе донесе потребна количина на енергија за исполнување на сите обврски во денот.

Поврзани

Најнови вести

Коментари