Вкусни канапеи

Потребни состојки:

интегрален тост леб
маргарин
300гр пилешки гради
300гр чаден кашкавал
домати
зелена салата
свежи краставици
Начин на подготовка:

Прво отстранете ја кората од лепчињата. Две третини oд површината на лебот намачкајте ја со маргарин, одозгора ставете пилешки гради, парче кашкавал, зелена салата и кругови од краставицата. Редете по две филувани пачиња, па празно парче и ќе добиете мали вкусни канапеи.

Поврзани

Најнови вести

Коментари