За само неколку минути, кога ќе ги соедините сите состојки, ќе имате благо кое е вистинско задоволство додека се конзумира

Состојки:

200 гр. мелени ореви
300 гр. шеќер
1 лажица џем
3 штангли стопено чоколадо
50 гр. рапутер или маргарин
вишни
црно кафе

Подготовка:

Прво се вари кафето и се остава талогот да спадне додека се подготвуваат останатите состојки.

Во еден сад се мешат оревите, шеќерот, џемот и путерот. Кога ќе се соединат, се додава стопеното чоколадо, а потоа сето тоа се меша со кафето.

Правите бомбици од оваа смеса притоа се прави вдлабочување во смесата за да се стави вишната во нив.