Рецепт: Проја без јајца – брза и ефтина

Без јајца , со додаток на фета сирење или обично и сусам...

Состојки
• 2 шољи пченкарно брашно
• 2 шољи пченично брашно
• кесичка пециво
• 1 шоља масло
• 150 грама сирење
• 200 грама јогурт
• 1 шоља кисела вода
• малку сол

Подготовка:
Сите состојки добро измешајте ги истурете го во подмачкана тава, одозгора ставете сусам. Ставете ја тавата во загреана рерна на 220 степени и печете додека не добие убава румена крскава кора, а дали е добро испечена проверете со чачкалка

Најнови вести

Коментари