При проблеми со цисти направете ја оваа билна мешавина

Цистите се патолошки промени со кои се борат дури 80 проценти од жените. Погледнете го овој лековит рецепт за чај од природата кој ќе ви помогне да го решите овој проблем...

Потребно е да направите мешавина од сушен цвет од невен и ајдучка трева кои лесно ќе ги набавите во најблиската билна аптека.

Состојки:

– 100 гр сушен цвет од невен

– 100 гр ајдучка трева

Подготовка: Откако ќе ги помешате овие две билки во сад земете една кафена лажица од мешавината од билки и прелијте ја со 250 топла, но не зовриена вода. Оставете го чајот да отстои 10 минути, процедете и пијте го секое утро во текот на шест недели без прекин.

Поврзани

Најнови вести

Коментари