Потребни состојки:

  • 200 г кокос
  • 2 банани
  • 200 г шеќер во прав
  • 200 г мелени посни бисквити

Начин на приготвување: Бананите испасирајте ги и додадете го шеќерот во прав. Добро измешајте, па додадете  100 г кокос и мелените бисквити. Кога ќе добиете изедначена смеса, со раце обликувајте топчиња. Топчињата потоа валкајте ги во преостанатиот кокос. И бомбиците се подготвени за сервирање.

Добар апетит!