"Мафини" од шпагети (видео)

Ви доаѓаат гости, а вас не ви е до готвење. Веројатно би нарачале храна, но "висока" датата во месецот... Но има решение. Еве како можете да поминете "безболно" и притоа да ги одушевете гостите со својата креација во кујна
Се што ви е потребно е модлици, шпагети, сос од домати, пармезан, сирење и лукче... 

Таканаречените “мафини“ уште побогато можат да се подготват со тоа што однапред се прават мали кофтиња  или сувомеснато месо сецка во коцкички кои се додават во шпагетите а со самото ги прави уште повкусни. Изборот останува ваш, но идеата која е прикажана на видеото е само начин како сето тоа да се поготви.

 

Најнови вести

Коментари