Лосос и ракчиња - Њу Орлеанс

Лосос на тава со путер и мед, ракчиња на путер со зачини. Подготовката трае околу половина час.

Најпрво, во тава стопете го путерот и додадете мед. Парчињата лосос зачинети со сол и бибер пржете ги околу 10-тина минути.

Во истата смеса што се остане во тавчето, додадете сол, бибер, оригано, лук во прав, кромид во прав, буковец. Потоа ставете ги ракчињата да се пржат околу дестина минути.

На крај, декорирајте по вкус. Врв....

Најнови вести

Коментари