Ви пренесуваме рецепт за кремасти тестенини со лук и пармезан за кој ќе ви бидат потребни само 35 минути и една поголема тава.

Состојки:

  • 30 г. путер
  • 4 чешниња лук, мелени
  • 470 мл пилешки супа
  • 240 мл млеко
  • 230 г. паста – фетучини
  • Сол, по вкус
  • Бибер, по вкус
  • 25 г.  рендан пармезан
  • 2 лажици свежо сечкан магдонос

Подготовка
1
Пропржете го лукот
Во голема тава, на средна температура, растопете го путерот. Додадете го иситнетиот лук и пропржете го околу 1 минута.

2
Додадете ги тестенините
Истурете ја пилешката супа и млекото, додадете ги тестенините и зачинете со сол и бибер по вкус.

3
Гответе ги тестенините
Оставете да зоврие, а потоа намалете ја топлината и варете, повремено мешајќи 18 до 20 минути или додека тестенините не се сварат по ваш вкус.

4
Додадете пармезан
Промешајте го пармезанот и ако сосот е премногу густ, додадете уште млеко по потреба додека не ја постигнете саканата густина.

5
Посипете со магдонос и послужете
Се трга од оган, се посипува со свежо сечканиот магдонос, по желба со уште малку пармезан и се сервира.