Една чаша од овој напиток пред спиење ќе ги согори масните наслаги околу стомакот

Само една чаша од овој напиток ќе ги намали мастите во вашето тело, а особено на стомакот.

Овој напиток е лесен за подготовка и се докажа како ефикасен во донесувањето на одлични резултати за кратко време доколку го консумирате редовно.

Доколку имате сало на стомакот, не очајувајте, постои напиток кој можете сами да го направите и да го постигнете посакуваниот изглед.

За време на спиењето вашиот метаболизам работи побавно отколку кога сте будни. Токму поентата на овој напиток е да го забрза метаботлизмот и да ги согори калориите додека спиете.

За напитокот ви се потребни следните состојки:

– 1 краставица

– малку магдонос

– 1 лимон

– 1 лажца рендар ѓумбир

– 1 лажица сок од алое вера

– половина чаша вода

Спојте ги сите состојки и консумирајте го овој напиток пред да заминете на спиење.

Секогаш на менито имајте ја краставицата доколку сакате да го намалите стомакот. Покрај тоа што е освежувачка, таа поседува многу вода, влакна и има мал број на калории.

И магдоносот има малку калории а полн е со антиоксиданси и поседува мноштво други витамини и минерали кои помагаат вишокот вода во организамот да не се задржува долго.

Поврзани

Најнови вести

Коментари