Цел живот го подготвувате погрeшно: Подварок на старински начин, има една цака

За подварок од кисела зелка потребно ви е:

главица кисела зелка (до 2 кгр)
главица кромид
150 грама маст
саланина, суво месо, кременадли, пилешко
лорбер, мелен пипер

Подготовка:
Исечете ја зелката на ситно, измиете со вода и исцедете ја.
Загрејте ја маста, и во неа пропржете го кромидот ситно исецкан и сланината. Додадете го свежото месо и сето заедно нека се крчка околу 10 минути. Потоа додадете ја киселата зелка и уште 15 минути да се пржи.
Пржената смеса зачинете ја со бибер по вкус и ловоров лист, а потоа ставете ја во керамичка тава. Парчињата сланина распоредете ги во зелката, налејте малку вода и печете ја во рерна на 200 степени околу час и половина до два.

Поентата е подварокот да се подготвува со маст.

Најнови вести

Коментари