Вкусна проја за појадок која може да се направи и во плех и како мафини.

СОСТОЈКИ:

150 гр. кравјо сирење

3 јајца

1 кисело млеко

1 прашок за пециво

8 лажици пченкарно брашно

пола мала шолја масло

сол

ПОДГОТОВКА:

Се мешаат сите состојки и се оставаат 10 минути.

Се пече смесата во рерна на 200 степени, претходно загреана, 45 минути.

Може да се пече вака, или во калапи за мафини, на иста температура и време.