Оваа чоколадна торта се подготвува брзо, лесно, основата и се какао и банани, а можете слободно да направите двојна мерка, доколку сакате поголема торта.

Поребни состојки:

за глазура:

Начин на приготвување: Исечете ја бананата на тркалца, па ставете ја во блендер, заедно со какаото и прашокот за печиво. Добро изматете додека не се добие течна смеса. Истурете во помал калап, претходно обложен со хартија за печење. Ставете во рерна 5 минути. Направете ја глазурата мешајќи ги темното чоколадо и слатката павлака, па ставете ја во микробранова печка 2 минути да се растопи. Превртете ја тортата на чинија, извадете ја хартијата и прелијте ја со чоколадната глазура. Почекајте малку да се излади, исечете и уживајте!