Состојки:

10 пилешки батаци
три лажици чили сос
три лажици мед
сок од еден лимон
две лажици маслиново масло
две чешниња лук
сол и бибер

Подготовка:

Батаците измешајте ги во чили сос, мед, сок од лимон, маслиново масло, ситно сечкан лук, сол и бибер. Премачкајте ги батаците со маринадата и оставете ги да отстојат, додека ја загревате рерната на 180 степени.

Наредете ги батаците во сад за печење и прелијте ја со преостанатата маринада. Покријте со алуминиумска фолија и печете околу еден час.

Отстранете ја фолијата и печете уште десет минути додека не поруменат.

Послужете ги со варен ориз и сезонска салата.