Чизкејкот е омилен десерт на многумина. Доколку спаѓате во групата обожаватели на овој десерт, пробајте ја и нејзината чоколадна верзија. Нема да потрошите многу време на оваа торта затоа што се прават само 15 минути за да се направи.

Состојки за подлогата:

– 150 грама крцкави бисквити по ваш избор
– 100 грама путер

Крем:

– 300 грама чоколадо за готвење или црно чоколадо
– 500 грама сирење маскарпоне
– 100 грама шеќер во прав
– 250 мл шлаг крем

Подготовка:

1. Измелете ги бисквитите и измешајте ги со стопениот путер. Бисквитите можете да ги мелете во блендер, мелница за кафе или ореви. Ставете ја смесата од бисквити и путер во тркалезен калап за торта со раб и добро притиснете го на дното на калапот и потоа ставете го во замрзнувач додека не го подготвите кремот.

2. Чоколадото растопете го. Потоа оставете го малку да се излади. Цврсто изматете го кремот за шлаг со миксер во една чинија. Во друг потоа измешајте го маскарпонето со шеќерот и додадете го млакото растопено чоколадо. Постепено додајте шлаг во оваа смеса и нежно мешајте додека сè не се соедини.

3. Извадете го калапот од замрзнувачот, истурете го кремот врз основата на бисквитите и путерот и ставете го во фрижидерот неколку часа да се стврдне.