4 вида ситни непечени колачи од една смеса (видео)

СОСТОЈКИ ЗА ОСНОВНА СМЕСА:

500 гр маргарин (може и посен)

300 гр шеќер во прав

800-900 гр мелени бисквити (може и посни)

200 гр бело чоколадо (за пост посно или црно посно)

ДОДАТОЦИ:

3 лажици мак

3 лажици кокос

помала шолја вишни

1 лажица рум

100-150 гр еурокрем

100-150 гр печени лешници

1 шолја суво овошје по избор (суви кајсии, смокви, сливи, брусница, грозје)

Најнови вести

Коментари