„Дали Аца е свесен колку влијае на гласачкото тело со неговиот изглед“: Првите појавувања на Карлеуша покажуваат дека поддршката за Вучиќ е вродена

01-06-2023

Иако отворената поддршка за Српската напредна странка и Александар Вучиќ од страна на пејачката Јелена Карлеуша за многумина е изненадување, …

ПОЧИНА ДРАГИ ШПАГА

31-05-2023

Драги Христов кого сите го познаваа по прекарот Шпага, по кусо и тешко боледување почина на 52-годишна возраст. Домашната јавност …