Пристига новиот Бондмобил

19-01-2005

Штотуку почнатата 2005 ќе биде богата за престижната британска марка. Долго очекуваното подмладување на гамата ќе се случи напролет и …

ИРСКИ ЧАЈ

19-01-2005

Во поголема чаша ставете чашка ирски виски и посипете го со лажичка шеќер во прав. Ова прелијте го со топол …

Читај ВЕЧЕР со Cafe Pascalin

19-01-2005

Испратете една празна ќесичка (100г) од кое било кафе ПАСКАЛИН, заедно со купонот од Вечер и очекувајте да станете еден …

ИРСКО КАФЕ

19-01-2005

Две третини од поголемите филџани се полнат со кафе, се дополнуваат со шлаг и по половина чашка ирски виски. Доколку …

АВСТРИСКО КАФЕ

19-01-2005

Во големи филџани за бело кафе се додава по малку врела вода чашите да се загреат. Се матат 4 жолчки …

ТОПОЛ РУМ СО ПУТЕР

19-01-2005

Во секоја чаша ставете 2 дл рум и додадете лажичка шеќер во прав. Потоа се прелева со врела вода и …

ВАРЕНО ВИНО

19-01-2005

Мирисот на вареното вино поттикнува мисли на дрвена куќичка некаде во планините, отворен камин, домашен миленик кој мрзеливо дреме покрај …

ВИЕНСКО КАФЕ

19-01-2005

Половина чаша слатка павлака добро се мати во шлаг со лажичка шеќер и се става во фрижидер добро да се …

Намаление, попуст-магични зборови

19-01-2005

Распродажба, намаление, попуст се магичните зборови кои деновиве предизвикаа вистински хаос низ скопските бутици. Припадничките на понежниот пол, буквално, ги …

Песните и семејството се мојот дом!

18-01-2005

Кога ќе зачекорите во домот на нашата позната поетеса Гордана Михаилова Бошнакоска, уште веднаш ве заплиснува духот на космополитизмот, бидејќи …

Жена изела џиновски хамбургер

18-01-2005

Иако има само 46 кг, една студентка од Принстон покажала неверојатен апетит. Одговарајќи на предизвикот на блискиот ресторан, таа за …