Возачки испит

17-01-2005

Зошто русокоса секогаш паѓа на возачки испит? – Кога комисијата ќе рече: Ајде сега да видиме паркирање наназад, таа веднаш …

Читај ВЕЧЕР со Cafe Pascalin

17-01-2005

Испратете една празна ќесичка (100г) од кое било кафе ПАСКАЛИН, заедно со купонот од Вечер и очекувајте да станете еден …

10 години Синтезис

17-01-2005

Со голема турнеја низ Македонија и гала концерт во Скопје Синтезис годинава ќе го одбележат својот десетти роденден. Освен десетте …

ПАРИС-БРЕСТ ТОРТА

16-01-2005

Потребно е: 1 филџан повеќе наменско брашно, 5 јајца, 1/4 филџан млеко, 3/4 филџан вода, 1/4 лажичка сол, 6 лажички …

ЦРНА РУСКА ТОРТА

16-01-2005

Потребно е: 1 пакетче чоколаден пудинг, 4 јајца, 1/2 филџани шеќер, 1 филџан масло, 1/4 филџан вотка, 1/4 филџан ликер …

Вечното сари, вечна убавина

16-01-2005

Сари е традиционална индиска облека, егзотична и грациозна. Не само што има преубав изглед – таа е и специфичен израз …