ИРСКО КАФЕ

19-01-2005

Две третини од поголемите филџани се полнат со кафе, се дополнуваат со шлаг и по половина чашка ирски виски. Доколку …

АВСТРИСКО КАФЕ

19-01-2005

Во големи филџани за бело кафе се додава по малку врела вода чашите да се загреат. Се матат 4 жолчки …

ТОПОЛ РУМ СО ПУТЕР

19-01-2005

Во секоја чаша ставете 2 дл рум и додадете лажичка шеќер во прав. Потоа се прелева со врела вода и …

ВИЕНСКО КАФЕ

19-01-2005

Половина чаша слатка павлака добро се мати во шлаг со лажичка шеќер и се става во фрижидер добро да се …

ЗИМСКИ ПУНЧ

19-01-2005

Во зимските денови, добро ќе ви дојде да си направи зимски пунч. Потребно е: 2 лажички руски чај, 1/2 литар …

Намаление, попуст-магични зборови

19-01-2005

Распродажба, намаление, попуст се магичните зборови кои деновиве предизвикаа вистински хаос низ скопските бутици. Припадничките на понежниот пол, буквално, ги …

Були

19-01-2005

Затоа што му е ладно. …

Апчиња за спиење

18-01-2005

Како влегува русокоса кога купува апчиња за спиење во аптека ? На прсти. …

Фиќо

18-01-2005

Се возат машинец, електричар и програмер во фиќо.Фиќото се расипало и сега машинецот вели: -Сигурно е моторот! -Не, сигурно е …

Вечни

18-01-2005

Зошто електронските медиуми никогаш нема да ги заменат печатените? -Со телевизор не се тепаат муви! …