Читај ВЕЧЕР со Cafe Pascalin

20-01-2005

Испратете една празна ќесичка (100г) од кое било кафе ПАСКАЛИН, заедно со купонот од Вечер и очекувајте да станете еден …

Запек

20-01-2005

Затоа што често има запек. …

Извонредно интересни колекции

20-01-2005

“Интересна ноќ во Хонг Конг”-вака кинеските медиуми го опишаа третиот ден од Хонгкошката модна недела, каде што своите најнови колекции …

ВИЕНСКО КАФЕ

19-01-2005

Половина чаша слатка павлака добро се мати во шлаг со лажичка шеќер и се става во фрижидер добро да се …

ЗИМСКИ ПУНЧ

19-01-2005

Во зимските денови, добро ќе ви дојде да си направи зимски пунч. Потребно е: 2 лажички руски чај, 1/2 литар …

Намаление, попуст-магични зборови

19-01-2005

Распродажба, намаление, попуст се магичните зборови кои деновиве предизвикаа вистински хаос низ скопските бутици. Припадничките на понежниот пол, буквално, ги …

Украинец буден веќе 20 години

19-01-2005

Иако цели 20 години нема око затворено, 63-годишниот Украинец Фјодор Нестерчук е во одлична психичка и физичка здравствена состојба. Ова …

Були

19-01-2005

Затоа што му е ладно. …

Чернобил

19-01-2005

Учителка во Чернобил: -Кој знае нека ја дигне левата глава. …

Ламба

19-01-2005

Менувам собна ламба за двособна. …