МИСТЕРИЈА

10-07-2005

-Господине, вели продавачот, прв пат кога дојдовте пробавте чевли број 41. Следната недела 42, следната 43 а денес 44. Дали …

ИСТО

08-07-2005

– Види, прекрасен црн Мерцедес. – Да бе. Е исто такво Фиќо ќе купам јас, само бело. …

Со овошје и зеленчук до здравје

08-07-2005

Знаете ли што би требало секојдневно да јадете? Свежо овошје и зеленчук, цели зрна житарки, соја и соини производи, како …

Четворка за Александра

08-07-2005

Деновиве “Галениус” го промовираа своето заштитно лице, на нивната нова боја за коса, преубавата пејачка Александра Пилева. Под мотото “Мојата …

Шарени нокти

08-07-2005

Сликањето на ноктите веќе со години е многу популарно меѓу жените, а ова лето е апсолутен хит. На летните горештини …

Златник за параолимпиецот Маријан

08-07-2005

18-годишниот Маријан Трајковски од Куманово, инаку штитеник во Заводот за рехабилитација на деца и млади, лоциран во скопската населба Топаанско …

Игор и Маја на “Корчула фест”

07-07-2005

Од синоќа до десетти јули се одржуваат две балкански забавни манифестации, “Сунчане скале” во Херцег Нови, и “Корчула фест” на …

Убавиците на потег!

07-07-2005

Убавите девојки нека се подготвуваат. Наскоро почнува пријавувањето за изборот на Мис на Македонија 2005 за Мис на светот 2005. …

Сакам голем концерт во Белград

07-07-2005

– Со големо задоволство би одржал концерт во Белград. За жал, имав само еден клупски концерт во клубот “Трезор”, и …