СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА, ЕВРОПА

04-07-2005

СКОПЈЕ: Сончево со умерена облачност. Утринската температура ќе се биде околу 14, а дневната ќе достигне до 30 степени. МАКЕДОНИЈА: …

ИСКРЕНО…

03-07-2005

Додека се чудел зошто утнал, некој го удрил нежно по рамото. Се завртел и го видел мечокот. -Бирај – му …

Чиста десетка!

03-07-2005

“Де бог да бие”, “Кољо”, “Поступано”… многу хитови, многу аплаузи по одличниот битолски концерт на “Синтезис”, што во петокот вечерта …

Пилинг за да ви дише кожата

03-07-2005

Со пилингот се отстрануваат мртвите клетки од површината на кожата и им се ослободува пат на новите. Така, кожата може …

СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА, ЕВРОПА

03-07-2005

СКОПЈЕ: Сончево со умерена облачност. Утринската температура ќе се движи околу 16, а дневната ќе достигне до 27 степени МАКЕДОНИЈА: …

СЕКОЈ ДЕН ЗЛАТНИК

03-07-2005

– Наградната игра ќе трае од 1 јуни до 10 јули – Треба да соберете пет купони со пет последователни …

“Виновна за се” најава за албум

03-07-2005

“Виновна за се” е новиот хит на Кристина Арнаудова, кој веќе десетина дена се врти по радиостаниците. Синглот, како што …

Соник ги освои Скопјани

03-07-2005

Да се пее и да се биде диџеј, а патем да се биде жена е особена сензација. Оваа сензацијата наречена …

Пилот

03-07-2005

-Јас сакам виски!-вели Шкотот -Вино ќе ве молам!-вели Французинот На тоа Авганистанецот вели: -Јас не сакам ништо, сега ќе возам! …

ВРАЧКА

03-07-2005

-Со години стоите тука. Ви давам живот за половина час да правите што сакате. Мажот и жената веднаш отрчале во …

ПРАВИЛА ЗА УЧЕСТВО

01-07-2005

– Наградната игра ќе трае од 1 јуни до 10 јули – Треба да соберете пет купони со пет последователни …