Коријандер

12-04-2005

Една од најстарите зачински тревки е пронајдена во староегипетските гробници, а се споменува и во Стариот завет. Во Египет се …

Гала промоција во “Ден и Ноќ”

11-04-2005

Од денеска, 12 април, првиот деби албум на Тамара Тодевска, “Сино” се наоѓа во продажба. Два дена порано, во елитниот …

U2 против сите пирати

11-04-2005

Групата U2 тргна на турнеја и во борба против пирати од сите видови. Ирските рокери правно ги заштитија сите свои …

Двојно поголем

11-04-2005

Доле бил Џоки па го замолил да му ги фрли. Џоки на тоа му вели: -Татко ми е електричар и …

Разлика во години

11-04-2005

8 години – Го легнуваш да спие и му кажуваш бајка. 18 години – Му кажуваш бајка како би одбегнала …

Скопје, Македонија, Еворпа…

11-04-2005

СКОПЈЕ: Променливо облачно, попладне нестабилно со дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи околу 8, а дневната ќе достигне …

Матурски вечери

11-04-2005

По повод матурските вечери редакцијата “Вечер” одлучи со креации и комплетен стајлинг да награди четири матурантки. Вие ќе треба само …

Од лошо-полошо

10-04-2005

– Леле, брат, жена ми знае да готви, ама не сака, ја мрзи. Другиот одговара: – Па, ти си среќен, …

Гимнастика

10-04-2005

– Еден-два, еден-два, еден-два, ајде сега другото око. …

“Ние сме едно семејство”

10-04-2005

Претседател на “Демократска мрежа” Костадин Костадиновски најавува дека од 26 јуни до 3 јули годинава во Охрид ќе се одржат …