Гаро со концерт во АРМ

18-04-2005

На 26 април во Домот на АРМ ќе се случи голем концерт на големиот уметник Гарабет Тавитјан – Гаро, по …

Манекенки дефилираа во кино

18-04-2005

Во арт-киното “Фросина” завчеравечер се одржа модна ревија на креаторката Јана Манева Чупоска, која беше најавувана како моден спектакл. Нема …

Половина век Мек Доналдс

18-04-2005

Вчера, кралот на брзата храна, американскиот синџир Мек Доналдс го прослави 50. роденден. Со оглед на популарноста што ја има, …

МЕДИТЕРАНСКО МЕНИ

18-04-2005

Супа со леблебија и зеленчук Потребно е: 250 г сува леблебија 1,5 литри бистра супа од зеленчук (коцка) 350 г …

Промена

18-04-2005

-Денес не сум своја. На тоа другата одговара: -Веднаш го забележав подобрувањето. …

Гравитација

18-04-2005

-А, што ги држело луѓето на земјата пред да го изгласат тој закон? …

Скопје, Македонија, Европа

17-04-2005

СКОПЈЕ: Облачно со повремен дожд. Утринската температура ќе се спушти до 8, а дневната ќе достигне до 15 степени МАКЕДОНИЈА: …

Матурски вечери

17-04-2005

По повод матурските вечери редакцијата “Вечер” одлучи со креации и комплетен стајлинг да награди четири матурантки. Вие ќе треба само …

Забава на отворено

17-04-2005

Одлична забава, и нови љубовни романси ја означија петочната забава во кафулето “Бејс”. А, се почна со отворањето на летната …