“Југо”

20-04-2005

– За да не ти се смрзнат рацете кога зиме го туркаш. …

СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА, ЕВРОПА

20-04-2005

СКОПЈЕ: Облачно со повремени врнежи од дожд и со умерен ветер. Утринската температура ќе се движи околу 4, а дневната …

Премиера на ” Обични луѓе ”

19-04-2005

Секторот за играна програма на МТВ вчера и премиерно го најави емитувањето на играната серија под наслов “Обични луѓе” во …

СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА, ЕВРОПА

19-04-2005

СКОПЈЕ: Сончево со умерена облачност, со услови за слаб дожд. Утринската температура ќе се спушти до 5, а дневната ќе …

Спиење

19-04-2005

– Морам да ти признаам дека спиев со жена ти. – О, човече, јас со твојата око не можев да …

Колумбо

19-04-2005

Професорот го прашува: – Колку се еден плус еден? – Не знам. Професорот се нервира и пак го прашува : …

Банана сплит

19-04-2005

Состојки 1 банана 3 топки овошен сладолед прелив од овошје Начин на подготовка Бананата излупете ја и преполовете ја по …

Слатко задоволство што освежува

19-04-2005

Отсекогаш се мислело дека Кинезите го изумиле сладоледот и дека Марко Поло ја пренел идејата во Европа во тринаесетиот век. …

Похуван сладолед

19-04-2005

Состојки 1 кг сладолед од ванила брашно 2 јајца 1/4 чаша млеко презла масло Начин на подготовка Изматете ги јајцата …