Прв студиски албум на “Nihilist”

21-04-2005

В сабота во 12 часот, во “Рекорд Рекордс” својот прв студиски албум “Another Dispersion Of Hate” ќе го промовира македонски …

Индиска кујна

21-04-2005

Можеби главната карактеристика на индиската кујна е тоа што изобилува со многу зеленчук, и тоа со видови кои се малку …

Разлика

21-04-2005

– Државата треба да ја браниш од непријатели, а жената од пријатели. …

Не го знаеш

21-04-2005

Тој налутено и вели: – На кого личи, а? – На еден, не го знаеш сигурно. …

Грција ќе ја добие Евровизијата!?

21-04-2005

Според лондонската обложувалница Вил Хил, оваа година Грција ќе победи на Евровизија во Киев, односно нивната евровизиска претставничка Хелена Папаризу. …

СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА, ЕВРОПА

21-04-2005

СКОПЈЕ: Променливо облачно со умерен северен ветар. Утринската температура ќе биде околу 6, дневната ќе достигне до 15 степени. МАКЕДОНИЈА: …

ДЕНЕС ВО ВЕЧЕР

21-04-2005

Пирс Броснан во лов на Радован Караџиќ Деми Мур пуши за да не се здебели… Во новиот хорор што го …

СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА, ЕВРОПА

20-04-2005

СКОПЈЕ: Облачно со повремени врнежи од дожд и со умерен ветер. Утринската температура ќе се движи околу 4, а дневната …

Азис вечерва во СРЦ Кале

20-04-2005

И, дефинитивно најголемата бугарска атракција Азис, вечерва, пред скопската публика. Во СРЦ со почеток во 20.30 часот, ќе се одржи …